اظهارات ضرغامی درباره مدت فعالیتش در سازمان صدا وسیما!

اظهارات ضرغامی درباره مدت فعالیتش در سازمان صدا وسیما!


اخبار,اخبار فرهنگی,صداوسیما

 

 اخبار فرهنگی -  ضرغامی:تا آبان ماه در خدمت سازمان صدا وسیما هستم

 رییس سازمان صدا و سیما گفت:بر خلاف نظر برخی خبرنگاران که مدت زمان خدمت بنده را خردادماه می دانند بنده تا پایان آبانماه امسال در خدمت سازمان صدا و سیما هستم.

عزت الله ضرغامی در حاشیه دهمین همایش جهانی حکمت مطهر در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوال ایرنا در مورد برنامه وی در مورد آینده کاری اش گفت: فعلا در خدمت شما هستم و برنامه ریزی خاصی انجام نداده ام.وی در مورد گفت وگوی دیشب رییس جمهوری با مردم گفت: براساس قانون و ابلاغ معاون سیما به شبکه یک به محض اینکه از دکتر روحانی مطلع شدیم سه نفر را معرفی کرده تا از بین این افراد هر تعدادی که نهاد ریاست جمهوری نظر دارد ، انتخاب شود.

وی گفت: آقایان مرتضی حیدری،عبدالرشیدی و خانم حسنی دخت برای این برنامه به نهاد ریاست جمهوری معرفی شدند که باتوجه به اینکه رییس جمهوری علاقه مند است با دو مجری (یک نفر از بانوان باشد )برنامه زنده داشته باشد این افراد انتخاب شدند.


ضرغامی گفت: بنده پس از انتخاب این دو مجری جلسه ای با آنان با حضور آقای آشنا مشاور رییس جمهوری داشته و تذکراتی را برای حفظ جایگاه رسانه ملی، استقلال سازمان و طرح سوالات اصلی از رییس جمهور مطرح کردم که فکر می کنم جلسه دیشب متفاوت تر از گذشته بود.


ضرغامی در مورد انتقاد برخی افراد در مورد تبلیغات صدا و سیما درمورد هدفمندسازی یارانه ها گفت: مسوولان دولتی ملاک هستند که تمام آنها نیز لطف داشته و تشکر کردند چرا که واقعا صدا و سیما با اعتقاد قلبی ن��بت به این مساله کار کرد.


وی تصریح کرد: تنها یک جمله که خبرنگاران به اشتباه از قول آقای شریعتمداری مطرح کردند ، گفت : گویا ایشان در سخنان خود شوخی کرده و گفته بود که من چیزی را به مزاح می گویم.نمی توانیم در این حوزه اطلاع رسانی نکنیم؛ موضوع بزرگی است که 75 میلیون جمعیت کشور درگیر آن هستند و اگر درست تبلیغات نمی شد؛ مردم سردرگم می شدند.


ضرغامی اظهار داشت: معتقدم بعضی پایگاه های اطلاع رسانی و برخی رسانه ها که باید دقیق تر به این مساله در تحقیق ها برخورد کنند راه ناصواب رفته و مطالبی زده اند که برداشت نارضایتی دولت را در پی داشت .


رییس سازمان صدا و سیما گفت: همکاری های ما بر اساس منافع ملی بوده و انشاالله این راه ادامه خواهد داشت.


وی با تاکید بر اینکه  ایرنا  عملکرد مناسبی بر این قضیه داشته است اظهار داشت: روزنامه ایران هم در صفحه اول و هم در صفحه وسط با تیتر درشت انتقاد عملکرد آقای شریعتمداری از عملکرد صدا و سیما را چاپ کرد در حالی که ایشان گفته بودند بنده این حرف را نزده بودم.


ضرغامی درادامه با بیان اینکه شهید مطهری نگاه های عمیق مکتبی نسبت به انقلاب اسلامی ارائه کرد، گفت: ایشان دقیق ترین تعاریف را از جمهوری اسلامی که پایه نظام است را داشته اند .


رییس سازمان صدا و سیما افزود: شهید مطهری منظور از جمهوریت و اسلامیت را بیان داشته و رابطه این دو را با یکدیگر تشریح کرده اند.


وی اظهار کرد: تعریف شهید مطهری از جمهوری اسلامی در واقع هویت انقلاب اسلامی و اصل مدیریت ما را تشکیل می دهد.


ضرغامی گفت: بسیاری از شاخه های اداری کشور به ویژه در حوزه های نظری، علوم انسانی، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تا حدود زیادی نشات گرفته از آثار شهید مطهری است.
وی افزود: نسلی که با کتاب های شهید مطهری آشنا شده بود هم اکنون در مدیریت خویش آن فکر و سیره را در تصمیم گیری های خود پیاده می کند، البته این کار 100 درصد صورت نگرفته و راضی کننده نیست چرا که معتقدیم هر چقدر آثار مطهری بیشتر در بین متفکرین و مسئولان اشاعه یابد بهتر نظام اجرایی کشور اداره می شود.


ضرغامی با بیان اینکه شهید مطهری آثار بسیار گسترده و متنوع داشت، افزود: ایشان با شهادت خودیش یک فضای بسیار اثربخش فکری در مورد آثارش را بر جای گذاشت که تا حد قابل قبولی در اقدامات کشور و نظام دیده می شود.


وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر کمبود بودجه و تصویب ساخت سریال های متعدد در سازمان صداوسیما با توجه به اصلاح تبلیغات صداوسیما نیز گفت: فعلا تصویب می کنیم و پول هم نیست؛ برنامه های متعددی داریم و منتظریم تا مشکلات حل شود.
اخبار فرهنگی - ایرنا

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه