تاریخ انتشار : سه شنبه, 22 فروردین 1396 13:43. جدیدترین ساخته «لوک بسون» با عنوان «والرین» پرهزینه‌ترین فیلمی نام گرفت که تاکنون در سینمای فرانسه ساخته شده است. به گزارش ایسنا به نقل از «اسکرین رنت»، کمپانی فیلم‌سازی «EuropaCorp» اعلام کرد که فیلم علمی تخیلی «والرین و شهر هزار سیاره» به کارگردانی «لوک بسون» که پروژه‌ای صد درصد فرانسوی است، باهزینه تولید 197 میلیون یورو معادل 210 میلیون دلار ساخته شده است. هزینه تولید این فیلم با پرهزینه‌ترین قسمت‌های مجموعه فیلم‌های هالیوودی «ترانسفورمرها» و ...

اعلام نام پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ فرانسه

تاریخ انتشار : سه شنبه, 22 فروردين 1396 13:43


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

جدیدترین ساخته «لوک بسون» با عنوان «والرین» پرهزینه‌ترین فیلمی نام گرفت که تاکنون در سینمای فرانسه ساخته شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از «اسکرین رنت»، کمپانی فیلم‌سازی «EuropaCorp» اعلام کرد که فیلم علمی تخیلی «والرین و شهر هزار سیاره» به کارگردانی «لوک بسون» که پروژه‌ای صد درصد فرانسوی است، باهزینه تولید 197 میلیون یورو معادل 210 میلیون دلار ساخته شده است.

 

هزینه تولید این فیلم با پرهزینه‌ترین قسمت‌های مجموعه فیلم‌های هالیوودی «ترانسفورمرها» و «مردان ایکس» برابری می‌کند تا ساخته «لوک بسون» که اقتباسی از یک رمان مصور است، عنوان پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای فرانسه را به خود اختصاص دهد.

 

مجموعه کتاب‌های مصور «والرین» اثر «پی‌یرکریستین» و «ژان کلود مزیره که در سال 1967 منتشر شد،‌ به ماجراهای سفر در زمان و مکان مامور «والرین» و همکارش «لورلین» می‌پردازد.

 

پیش از این فیلم «آستریکس در بازی‌های المپیک» با بودجه 82 میلیون دلاری پرفروش‌ترین فیلم سینمای فرانسه بود.

 

از بازیگران فیلم «والرین و شهر هزار سیاره» می‌توان به دین «دی‌هان»، «کارا دلوین»، «کلایو اُوِن»، «ریحانا»، «کریس وو» و «اتان هاوک» اشاره کرد و فیلم قرار است در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷ در سراسر جهان به نمایش در آید و از ۲۶ ژوئن نیز در فرانسه اکران خواهد ش��.

 

«لوک بسون» در سال 1995 با ساخت فیلم «حرفه‌ای» (لئو) با بازی «ژان رنو» و «ناتالی پورتمن» به اوج شهرت رسید و از دیگر ساخته‌های او می‌توان به «آبی بزرگ»، «آخرین نبرد»، «مترو» و «نیکیتا» اشاره کرد.

 

«بسون» در سال 2013 فیلم «مالاویتا» را که اقتباسی از کتاب «رفقای بد» نوشته «تونینو باناکویستا» است با بازی بازیگرانی چون «رابرت دنیرو»، «تامی لی جونز» و «دایانا آرگون» مقابل دوربین برد و «لوسی» آخرین ساخته اکران شده این سینماگر فرانسوی است که در آن «مورگان فریمن» و «اسکارلت یوهانسون» ایفای نقش کرده‌اند، این فیلم عملکرد بسیار موفقی در گیشه داشت و به فروشی بیش از 460 میلیون دلار دست یافت.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدما�� شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه