حقایقی درباره زندگی «عمر شریف». تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 فروردین 1397 12:57. در زادروز میشل دیمیتری شلهوب یا همان عمر شریف، بازیگر فقید مصری، گوگل لوگوی روزانه خود را به وی اختصاص داد و یاد او را در سراسر جهان گرامی داشت. به گزارش مهر، عمر شریف بازیگر شهیر مصری که بیش از همه برای بازی در نقش دکتر ژیواگو شناخته می شود، هشتادو شش سال پیش در دهم آوریل به دنیا آمد. وی که کارش را در سرزمین مادری اش از نوجوانی شروع کرد، بعدها با ورود به عرصه بین المللی موفق شد جایزه گلدن گلوب ۱۹۶۲ را برای بازی ...

حقایقی درباره زندگی «عمر شریف»

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 فروردين 1397 12:57


اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,عمرشریف

در زادروز میشل دیمیتری شلهوب یا همان عمر شریف، بازیگر فقید مصری، گوگل لوگوی روزانه خود را به وی اختصاص داد و یاد او را در سراسر جهان گرامی داشت.

به گزارش مهر،  عمر شریف بازیگر شهیر مصری که بیش از همه برای بازی در نقش دکتر ژیواگو شناخته می شود، هشتادو شش سال پیش در دهم آوریل به دنیا آمد. وی که کارش را در سرزمین مادری اش از نوجوانی شروع کرد، بعدها با ورود به عرصه بین المللی موفق شد جایزه گلدن گلوب ۱۹۶۲ را برای بازی در فیلم «لورنس عربستان» فیلمی از دیوید لین کسب کند. شریف با بازی در فیلم حماسی «لورنس عربستان» شهرتی جهانی یافت. این فیلم نخستین فیلم انگلیسی زبان وی بود. او که نقش مقابل پیتر اوتول بریتانیایی را بازی می کرد، نامزدی اسکار را برای بازی در این فیلم به دست آورد.

وی سپس برای بازی در نقش اصلی فیلم «دکتر ژیواگو» در برابر جولی کریستی جلوی دوربین رفت و جایزه گلدن گلوب را به دست آورد. او سپس در نقش همسر فانی برایس بازی کرد و با باربارا استرایسند در فیلم «دختر شوخ» همبازی شد. او بازی ماندگاری نیز در فیلم سینمایی «جزیره اسرارآمیز» در نقش «کاپیتان نمو» دارد. ایندیپندنت در گزارشی، به چهار حقیقت جالب درباره زندگی این بازیگر فقید عرب، اشاره کرده است که در ادامه می خوانید:

۱-عمر شریف زمانی با ایان دوری خواننده انگلیسی کتک کاری کرده بود! ماجرا از جایی شروع شد که این خواننده سرشناس سعی کرد در رستوان و وقتی با یکی از دوستانش سر میز شام بود، به شریف بی احترامی کند. پاسخی که این خواننده دریافت کرد مشتی از عمر شریف بود! این موضوع در بیوگرافی وی به قلم ریچارد بالز ذکر شده است. با این حال این تنها باری نبود که شریف دست به چنین کاری زد و او با یک پلیس فرانسوی نیز کتک کاری کرد و خودش معتقد بود با این کار به قهرمان فرانسوی ها بدل شده است!

۲-عمر شریف از طرفداران جدی باشگاه فوتبال «هال سیتی» انگلیس بود و آن قدر طرفدار این تیم فوتبال بود که سال ۲۰۱۰ از دانشگاه این شهر، مدرکی افتخاری دریافت کرد.

۳-در هفته افتتاحیه فیلم «دکتر ژیواگو» این بازیگر آن قدر با استقبال روبه رو شد که در یک هفته ۳هزار پاکت مبنی بر پیشنهاد ازدواج دریافت کرد! عمر شریف که در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده بود، پس از ورود به سینمای مصر با یکی از ستارگان وقت سینمای مصر به نام فاتن حمامه آشنا شد و برای ازدواج با وی که مسلمان بود، به اسلام گروید و نامش را به عمر شریف تغییر داد. حاصل این ازدواج طارق شریف است که سال ۱۹۵۷ به دنیا آمد.

۴-زمانی که در کالج ویکتوریا در اسکندریه تحصیل می کرد، با یوسف شاهین و ادوارد سعید هم کلاسی بود. پس از این که در رشته ریاضی از دانشگاه قاهره دانش آموخته شد به مدت پنج سال در شغل پدر که تجارت چوب بود، مشغول به کار و پس از آن برای آموختن بازیگری وارد آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک لندن شد. شریف به زبان های انگلیسی، عربی، یونانی، ایتالیایی، اسپانیایی و فرانسوی تسلط داشت و در فیلم ها اغلب نقش یک خارجی را بازی می کرد.

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه