حکم پرونده‌ی «خاله شادونه» در مرحله اجرا

حکم پرونده‌ی «خاله شادونه» در مرحله اجرا


اخبار,اخبار فرهنگی, پرونده‌ی خاله شادونه


 اخبار فرهنگی - حکم پرونده‌ی «خاله شادونه» در مرحله اجرا

 حکم پرونده موسوم به خاله شادونه صادر شده و در مرحله اجرا قرار دارد.

به گزارش خراسان، حجت الاسلام مسیح ا... میرزایی رئیس دادگستری شهرستان خرم دره با اشاره به آخرین وضعیت پرونده حادثه موسوم به خاله شادونه، افزود: حکم این پرونده صادر شده و در مرحله اجرا قرار دارد و برخی از متهمان آن نیز دستگیر و محکوم به زندان شده اند.

ابوطالبی دادستان شهرستان خرم دره نیز با اشاره به آخرین وضعیت پرونده خاله شادونه، عنوان کرد: مدیر اجرایی این جشن به عنوان مقصر اصلی حادثه شناخته شده و به حبس محکوم شد و از آنجایی که برنامه بیمه داشت، دیه متوفیان نیز پرداخت می شود.

جان باختن سه کودک در مراسمی با اجرای "خاله شادونه"
در خور اشاره است عصر روز پنج شنبه، 21 اردیبهشت ۱۳۹۱، اتفاقی در برگزاری یک برنامه باعث شد تا شادی کودکان خرم دره ای به بهای کشته شدن 3 کودک در این شهرستان تمام شود.

 سالن 3000 نفری شهدای شهرستان خرم دره شاهد برگزاری مراسمی برای کودکان این شهرستان با حضور "خاله شادونه" بود، اما پایان این برنامه با مرگ 2 کودک در همان روز و فوت یک کودک دیگر در صبح روز بعد، حادثه ای غم انگیز را پدید آورد.

"رحیم نوری پور"، فرماندار خرم دره درباره چگونگی رخ دادن این حادثه گفت: این حادثه بر اثر ازدحام کودکان برای خروج از محل اجرای مراسم رخ داد.

وی با اذعان به این که سالن برگزاری این برنامه ظرفیت 3000 نفر را داشت، اما بیش از 4000 نفر برای دیدن برنامه مذکور به سالن شهدای خرم دره آمده بودند، افزود: ازدحامی که در هنگام خروج از درهای سالن به وجود آمد، باعث کشته شدن یک دختر 7 ساله و یک پسر 7 ساله شد و این در حالی است که یک کودک نیز بر اثر این ازدحام به حالت اغما فرو رفت.

وی با تأکید بر این که در این حادثه به جز ۲ کودکی که جان خود را از دست دادند، 6 کودک دیگر نیز دچار حادثه شدند، خاطرنشان کرد: 4 نفر از مصدومان به بیمارستان شهرستان، منتقل و 2 نفر از کودکان نیز به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان آیت ا... موسوی زنجان انتقال یافتند.
  اخبار فرهنگی - خراسان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه