تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 22:09. مهمان امشب ماه عسل دختری که به دلیل شباهت بیماری اش به بیماری ایدز مشکوک به ایدز شناخته شد و با مشکلات متعددی در زندگی مواجه شد. به گزارش سرپوش، مهمان امشب ماه عسل دختری که به دلیل شباهت بیماری اش به بیماری ایدز مشکوک به ایدز شناخته شد و با مشکلات متعددی در زندگی مواجه شد. اشکی از ۱۷ سالگی به عفونت بسیار سختی مبتلا شد که دلیلش مشخص نبود و بیماری روز به روز وخیم تر می شد. اوایل پزشکان او را بیمار نمی‌دانستند، اما او ۸ سال پیاپی تب و عفونت داشت و هم ...

خلاصه برنامه ماه عسل با حضور تنها بازمانده از ۱۴۵ بیمار مبتلا به hpv

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 22:09


اخبار,اخبار فرهنگی,برنامه ماه عسل

مهمان امشب ماه عسل دختری که به دلیل شباهت بیماری اش به بیماری ایدز مشکوک به ایدز شناخته شد و با مشکلات متعددی در زندگی مواجه شد.

به گزارش سرپوش، مهمان امشب ماه عسل دختری که به دلیل شباهت بیماری اش به بیماری ایدز مشکوک به ایدز شناخته شد و با مشکلات متعددی در زندگی مواجه شد.

 

اشکی  از ۱۷ سالگی به عفونت بسیار سختی مبتلا شد که دلیلش مشخص نبود و بیماری روز به روز وخیم تر می شد.

 

اوایل پزشکان او را بیمار نمی‌دانستند، اما او ۸ سال پیاپی تب و عفونت داشت و هم سرکار و دانشگاه می‌رفت. بعد از اینکه پزشکان دلیل از بین رفتن سیستم ایمنی را نمی‌دانستند به او اعلام کردند که بیماری ایدز دارد.

 

سیستم ایمنی بدن بیماری را نمی‌تواند تشخیص بدهد تقریبا همین اتفاق برای بیمار مبتلا به ایدز رخ می‌دهد. ابتدا توان راه رفتن، بعد تکلم و سپس غذا را از دست می‌دهد.

اخبار,اخبار فرهنگی,برنامه ماه عسل

 

او در بیماری اش به جایی رسید که آرزو کرد ایدز داشته باشد تا دلیل مرگش را بداند، زیرا شرایط او از کسی که ایدز دارد به مراتب سخت‌تر است. او در آمریکا سال‌ها در به در به دنبال پزشکان برای درمان بود و به یکی از بهترین بیمارستان‌های آمریکا مراجعه کرد، اما پزشکان نمی‌توانستند درد او را تشخیص بدهند. او در آمریکا با اینکه شرایط خوبی داشت منزلش را از دست داد و بعد از پنج سال به ایران نزد والدینش بازگشت و در این شرایط روزی ۲۰ ساعت می‌خوابید.

 

تا اینکه یکی از پزشکان در ایران برای او داروی شیمی درمانی تجویز کرد؛ در قرنطینه کامل به سر می‌برد و تمام انرژی اش را فقط باید صرف غذا خوردن می‌کرد. سه سال و نیم داروی شیمی درمانی مصرف می‌کرد. در این مدت فقط سه بار جراحی داشت و بیشتر در منزل به سر می‌برد. در این بیماری ۱۴۴ نفر از ۱۴۵ نفر در اوج جوانی از دنیا رفتند و فقط او زنده ماند.

 

اشکی به جایی می‌رسد که فاصله زندگی و مرگ برایش یکی می‌شود و وقتی به شیمی درمانی می‌رسد برایش شادی بخش است. او به خاطر مصرف دارو‌ها زود به زود عرق می‌کرد.

 

 

 

دوست داشت دم در خانه همه ایرانی‌ها برود و به آن‌ها بگوید از خود مواظبت کنند، چون من شرایط سختی را تحمل می‌کنم و نمی‌خواهم شما هم به آن گرفتار شوید.

 

شدت فشاری که روی او بود چنین نذری می‌کند و در میا همه بیماران هم نوع که می‌میرند او تنها و هنوز زنده است.

 

اشکی در بین دوستانش نشست و دو رو بری ها، چون می‌گفتند آخرین خواسته زندگی اش است و زیاد زنده نمی‌ماند به خواسته هایش گوش می‌دادند. او از ایدر برای آن‌ها می‌گفت. در همان روز‌ها بود که واکسن بیماری او کشف شد.

 

او عشق به ساختن تا زمانی که زنده است باعث شد حالش رو به بهبودی بگذارد و این در حالی است که بدن او هنوز هم در ازمایش‌ها حکایت از وضع بد او دارد.

 

او از پیام‌های مردم میگفت که مشکلاتشان را بیان می‌کردند و این مشکلات مربوط به موارد جنسی بود. اشکی از ویروس hpv گفت و این که نسبت به hiv سرعت انتقال بیشتری دارد.hpv درمان ندارد، اما واکسن دارد که پیشگیری می‌شود، ولی اچ‌ای وی درمان و واکسن ندارد.hpv بعد از ۱۵ سال به سرطان تبدیل می‌شود و در آینده سونامی در این بیماری اتفاق می‌افتد.

 

اشکی از مشارکت مردم در برخی بیماری‌ها مثل اچ آی وی و اچ تی پی گفت: تا درمان شود یا اتفاق نیفتد.

علیخانی و اشکی از پنهان کردن در افزایش این ویروس‌ها و ناموفق بودن پیشگیری از این بیماری‌ها گفتند.

اخبار,اخبار فرهنگی,برنامه ماه عسل

 

اشکی از رایزنی با وزارت بهداشت در جهت ریشه کن کردن و پیشگیری این بیماری‌ها گفت. شخص دکتر هاشمی نیز در این طرح همکاری می‌کنند.

 

او از نذرش گفت که روزی می‌خواست و امروز فعال و کوشا در جهت برطرف شدن این بیماری قدم گذاشته است. اشکی از تزریق واکسن این بیماری از ۹ سالگی گفت و این که اگر تزریق شود صد در صد کسی به ان مبتلا نمی‌شود.

 

علیخانی از مردم خواست که تا با کد #۷۸۰*۹۸۰* در تولید واکسن hpv مشارکت کنند.

 

اشکی در پایان گفت: نمی‌دانم فردا زنده ام یا نه و سال بعد هستم یا نه، اما مطمئنم روزی شما می‌اید و مقابل مخاطبان می‌گویید که این واکسن به نتیجه رسید و بیماری ریشه کن شد.

 

اشکی در پایان گفت: خوشحالم که کاری که شروع کردم و نذر و نیت شخصی ام بود، اکنون مسئولیت ملت ایران است.

 

میزان

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه