«سرّ دلبران» سرگرم‌کننده و واقع‌گرا. تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 16:07. همواره سریال‌های تلویزیون در ایام ماه مبارک رمضان، یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیما هستند. آثاری که جدا از جذابیت روایی، محتوای آموزنده هم باید داشته باشند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، امسال هم سه سریال رمضانی مهمان خانه‌ها شده‌اند که در این بین «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی از شبکه یک سیما پخش می‌شود و به روایت قصه زندگی مردم یک محله و نقش یک روحانی در حل مشکلات مردم می‌پردازد. جبار آذین منتقد س ...

«سرّ دلبران» سرگرم‌کننده و واقع‌گرا

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 خرداد 1397 16:07


اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,سردلبران

 همواره سریال‌های تلویزیون در ایام ماه مبارک رمضان، یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیما هستند. آثاری که جدا از جذابیت روایی، محتوای آموزنده هم باید داشته باشند. به گزارش باشگاه خبرنگاران،  امسال هم سه سریال رمضانی مهمان خانه‌ها شده‌اند که در این بین «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی از شبکه یک سیما پخش می‌شود و به روایت قصه زندگی مردم یک محله و نقش یک روحانی در حل مشکلات مردم می‌پردازد.

جبار آذین منتقد سینما و تلویزیون طی یادداشتی به سریال «سر دلبران» پرداخته است که در ادامه آن را می‌خوانید:

ایام و مناسبت‌های دینی و ملی و اجتماعی، برهه‌های مناسبی برای پیوند سازمان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی با مردم‌اند و سازمان صداوسیما و به ویژه تلویزیون می‌تواند در این مناسبت‌ها با تولید و پخش برنامه‌ها و مجموعه‌های خوب و بامحتوا، افزون با همسویی فرهنگی و معنایی با مردم، میان سیما و مخاطبان آن، ارتباط مستحکم ایجاد کند. ماه مبارک رمضان، در این میان برای این سازمان یک فرصت طلایی، جهت ارائه تولیدات برتر و جذب مخاطب است. امسال هم تلویزیون با سه سریال جدید، میزبان مردم روزه‌دار کشور شده است. مجموعه‌هایی که اگرچه هیچ کدام از نظر مضمون، چندان با ویژگی‌های رمضانی مرتبط نیستند و از لحاظ ساختار هنری و تلویزیونی در ردیف درجه یک‌های سیما قرار نمی‌گیرند، ولی آثاری قابل اعتنا و محتواگرا هستند.

در میان این سه مجموعه تلویزیونی، سریال «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی به دلیل توجه در موضوع و داستان به مس��ئل اخلاقی و انسانی و دینی با محوریت حضور یک روحانی، کم‌وبیش مورد عنایت علاقه‌مندان سیما قرار گرفته است. با آن که پیشتر‌ هم سوژه‌های زیادی با حضور روحانیون در سیما و سینما به سریال و فیلم تبدیل شده است، لیکن پرهیز از درشت‌نمایی و غلو و طرح واقع‌گرای مسائل و رویداد‌های زندگی یک روحانی و پردازش قابل باور کاراکتر‌ها به خصوص شخصیت روحانی این سریال، «سر دلبران» را تا حدی از سریال‌های مشابه متفاوت کرده است.

استفاده از بازیگران شناخته‌شده و لوکیشن یزد، برای پرداخت ماجرا‌های سریال، کارگردانی جمع‌وجور و بازی‌های به نسبت خوب در کنار نمایش واقع‌نمای زندگی یک روحانی مردمی، زمینه استقبال از این سریال را فراهم آورده است.

«سر دلبران» در کل به عنوان یک سریال دینی و اجتماعی آموزنده و سرگرم‌کننده و مخاطب‌پسند، برای تلویزیون و سازندگانش نمره قبولی کسب کرده است.

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه