سریالی در ژانر وحشت با استفاده از داستان‌های قرآنی. تاریخ انتشار : پنج شنبه, 06 اردیبهشت 1397 13:41. طراح صحنه سریال «احضار» می گوید ما نمی توانیم در آثارمان از موقعیت های ژانر وحشت در دنیا که مثلا در فیلم «اره» وجود دارد استفاده کنیم چون با فرهنگ مان سازگار نیست و بنابراین به سمت استفاده از داستان های قرآنی رفتیم. میزان نوشت:احمدرضا آخوندزاده، طراح صحنه «احضار» که از آن به عنوان اولین سریال ژانر وحشت ایران نام برده می‌شود درباره آخرین وضعیت این اثر گفت: «فیلمبرداری فصل اول سریال «احضار» به ...

سریالی در ژانر وحشت با استفاده از داستان‌های قرآنی

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 13:41


 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, ژانر وحشت
طراح صحنه سریال «احضار» می گوید ما نمی توانیم در آثارمان از موقعیت های ژانر وحشت در دنیا که مثلا در فیلم «اره» وجود دارد استفاده کنیم چون با فرهنگ مان سازگار نیست و بنابراین به سمت استفاده از داستان های قرآنی رفتیم.

  میزان نوشت:احمدرضا آخوندزاده، طراح صحنه «احضار» که از آن به عنوان اولین سریال ژانر وحشت ایران نام برده می‌شود درباره آخرین وضعیت این اثر گفت: «فیلمبرداری فصل اول سریال «احضار» به اتمام رسیده است و در حال حاضر در مراحل فنی قرار دارد.»

 

او افزود: «چنان چه پس از عرضه، با استقبال مخاطبان روبه رو شود فصل دوم آن در 10 قسمت ساخته خواهد شد و اگر بازخورد خوب نباشد فصل دومی نخواهد داشت.»

 

این طراح صحنه به ژانر وحشت در ایران پرداخت و اظهار کرد: «ما نمی توانیم در آثارمان از موقعیت های ژانر وحشت در دنیا که مثلا در فیلم «اره» وجود دارد استفاده کنیم چون با فرهنگ مان سازگار نیست و بنابراین به سمت استفاده از داستان های قرآنی رفتیم و داستان طوری پایان بندی شد که اگر قرار بر اتمام و ساخته نشدن فصل بعدی باشد مشکلی پیش نیاید.» 

 

آخوندزاده درباره فضای سریال «احضار» توضیح داد: «رامین عباسی‌زاده سال هاست که در مقام تهیه کننده در عرصه فیلمسازی فعالیت می کند اما برای اولین بار است که کارگردانی می کند. راش ها را که سر صحنه نگاه می کردم، تصاویر درست گرفته می شد اما این که در تدوین چه پیش خواهد آمد مشخص نیست. یک قاعده وجود دارد و آن این که گفته می شود برای نترسیدن از فیلمی در ژانر وحشت، صدای آن را قطع کنید. چون در صورت قطع صدا ۷۰ درصد ترس فیلم از بین خواهد رفت.»

 

او ادامه داد: «باید دید صداها و افکت هایی که به فیلم اضافه می شود چگونه خواهد بود. آن چه ما در تصویر می دیدیم خوب، درست و با کیفیت بود. بیشتر فضاهای گرفته شده در «احضار» داخلی است. یک سری فضاها مثل خانه و بیمارستان را هم با دکور ساختیم مثلا اتاق عمل، اتاق کار و بخش را با پارتیشن بندی به شکل بیمارستان درست کردیم.»

 

این طراح صحنه درباره فضای انتزاعی سریال «احضار» بیان کرد: «قسمتی از این سریال در فضای انتزاعی است که رویا و وهم دختر داستان را شامل می شود.»

 

آخوندزاده خاطرنشان کرد: «در طول مدت تولید این سریال با گروه های مختلفی کار شد و هر بار تیم تغییر کرد. شاید این شیوه به کار ضربه بزند اما در هزینه به صرفه تمام شده است. در چنین حالتی کسی هم اطلاعات درستی از پشت صحنه کار ندارد که چه زمانی قرار است به بازار عرضه شود یا تدوین آن در چه مرحله ای است.»

 

«احضار» اولین سریال در ژانر وحشت به کارگردانی رامین عباسی زاده است. بازیگران «احضار» برای اولین بار است که جلوی دوربین رفته اند و مخاطب ذهنیتی از آن ها ندارد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه