مجسمه غول پیکر، مجسمه غول پیکر در زیر آب، مجسمه غول پیکر، عکس های مجسمه غول پیکر، تصاویر مجسمه غول پیکر، عکس مجسمه، مجسمه جالب

ایران مطلب : باهاما در حال حاضر مرکز بزرگ‌ترین مجسمه جهان در زیر آب است. مجسمه‌ای از یک دختر جوان با قد 18 فوت و وزن 60 تن، در سواحل نیو پراویدنس، در کف اقیانوس اطلس ساخته شده که به نظر می‌رسد اقیانوس را نگه داشته است. این مجسمه بسیار شبیه به اسطوره تایتان اطلس است که بار آسمان را بر شانه‌هایش تحمل کرد.
 
مجسمه غول پیکر، مجسمه غول پیکر در زیر آب، مجسمه غول پیکر

این اثر توسط بنیاد آموزشی محیط زیست ریف باهاما راه اندازی شده است و هنرمند آن "جیسون تیلور" (Jason deCaires Taylor) می‌باشد. پروژه "اقیانوس اطلس" اولین کار مجسمه‌سازی زیر آب با موضوع باغ برنامه‌ریزی شده بوده است و پروژه مجسمه‌سازی باغ مرجانی سر نیکلاس نوتال، به نام بنیان‌گذار این سازمان نام‌گذاری شد.

مجسمه غول پیکر، مجسمه غول پیکر در زیر آب، مجسمه غول پیکر

تیلور اولین پارک مجسمه‌سازی مستغرق در جهان، پارک مجسمه‌سازی زیر آب خلیج گرانادا را ایجاد کرد و پیشگام برای تمرین در اقیانوس‌ها در سراسر جهان بوده است. مجسمه مذکور از مواد PH خنثی پایدار ساخته شده، و به تدریج به صخره‌های مصنوعی تبدیل شده، و جذب زندگی دریایی مرجانی و دیگر موجودات می‌شود. اشاره به اسطوره اطلس نیز به عنوان یک یادآوری‌کننده به بسیاری از تهدیدات زیست محیطی که اقیانوس‌ها با آن رو به رو هستند می‌باشد. از صید بی رویه و گرم شدن کره زمین، تا آلودگی آب و پچ زباله‌های بزرگ در اقیانوس آرام، هشداری نگران‌کننده برای نسل‌های آینده خواهد بود که برای مقابله با عواقب ناشی از بی توجهی امروز ما به محیط زیست است.

مجسمه غول پیکر، مجسمه غول پیکر در زیر آب، مجسمه غول پیکر

تیلور گفت "من در تلاش برای به تصویر کشیدن و نشان دادن چگونگی مداخله انسان و یا تعامل با طبیعت و مثبت و پایدار بودن آن هستم. این مجسمه یک آیکون از یک رابطه هم‌زیستی با طبیعت می‌باشد."

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه