تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 فروردین 1397 14:50. در حالی که در روزهای گذشته، ممیزی بخشی از بدن گرگ روی لوگوی یک تیم فوتبال، جنجالی شده بود، به تازگی تصویری به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شده که به انتقادات علیه برخی ممیزی های تلویزیون دامن زده است. ظاهراً مسئولان شبکه نمایش در پخش فیلم سینمایی کانادایی «تنها در طبیعت» (Against the Wild) بسیاری از صحنه های حضور سگ در تصویر را ممیزی کرده بودند و حتی سگ قصه را که شخصیت ها به نام اصلی اش صدا می زدند، «حیوون» خطاب می کردند. تصویری که از ...

ممیزی سگ، کار دست تلویزیون داد!

تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 فروردين 1397 14:50


اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,ممیزی سگ، کار دست تلویزیون داد!

 در حالی که در روزهای گذشته، ممیزی بخشی از بدن گرگ روی لوگوی یک تیم فوتبال، جنجالی شده بود، به تازگی تصویری به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شده که به انتقادات علیه برخی ممیزی های تلویزیون دامن زده است. ظاهراً مسئولان شبکه نمایش در پخش فیلم سینمایی کانادایی «تنها در طبیعت» (Against the Wild) بسیاری از صحنه های حضور سگ در تصویر را ممیزی کرده بودند و حتی سگ قصه را که شخصیت ها به نام اصلی اش صدا می زدند، «حیوون» خطاب می کردند. تصویری که از این فیلم پخش شده، مربوط به صحنه ای است که «زک» با سگ شان به داخل آشپزخانه می رود و چون این صحنه (به دلیل حضور سگ) قابل حذف نبوده، ترجیح دادند با روتوسکوپی (اصلاح تصویری) یک در کوچک را جایگزین سگ کنند! تصویر در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخید و حسابی دیده شد.


واکنش محمد دلاوری به این ماجرا
ساعتی بعد از انتشار گسترده این تصویر، فضای مجازی شاهد واکنش های زیادی به این اتفاق بود و بیشتر کاربران با مرتبط دانستن این ماجرا به ممیزی لوگوی باشگاه رم، از روندی که تلویزیون در پیش گرفته انتقاد می کردند. با این حال محمد دلاوری خبرنگار و گزارشگر خبرگزاری صداوسیما، در پستی اینستاگرامی از این کار انتقاد کرد. او ضمن به اشتراک گذاشتن این تصویر نوشت: «کسی که بخشی از بدن گرگ رو سانسور می کنه، اگر یه نفوذی برای به مضحکه کشیدن ایدئولوژی نباشه، عضوی از گروه بزرگِ کارمندان ایدئولوژیه، گروهی که کار کردن در حوزه های فرهنگی عقیدتی را با کار کردن در بایگانی اداره قند و شکر از هم تمیز نمی دهند و تأسف آور این که این گروه اون قدر تکثیر شده که بیش از همه دیده میشه و میره که تبدیل به پیشانی نهادهای مهم فرهنگ�� بشند. این گروه که در میان اون ها مدیر و وزیر و دربان و روزنامه نگار و... هم دیده میشه، فقط به یک امر مقدس اعتقاد دارند: حقوق آخر ماه» .


خب این فیلم را پخش نکنید!
نکته قابل توجه درباره فیلم سینمایی «تنها در طبیعت» آن است که سگ مورد اشاره، جزو شخصیت های اصلی فیلم است و حتی در پوستر فیلم نیز در مرکز تصویر قرار دارد! حضور این سگ در روند قصه هم آن چنان مهم است که در پایان قصه، با یافتن این سگ است که خانواده صاحب حیوان، می توانند فرزندانشان را که در جنگل گم شده اند، پیدا کنند. بنابراین اگرچه نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی نکوهش شده و ممکن است پخش این فیلم و آثار مشابه، به ترویج فرهنگ نگهداری این حیوان در خانه بینجامد، اما به هر حال وقتی مسئولان تأمین برنامه، چنین فیلمی را برای پخش انتخاب و از تولیدکننده خریداری می کنند، باید به این جا هم فکر کنند!


ورود شورای نظارت بر صداوسیما
دیروز همچنین اظهارنظری از عضو ناظر بر سازمان صداوسیما منتشر شد که بخشی از آن به ممیزی عجیب لوگوی فوتبالی در شبکه سه اختصاص داشت. سیداحسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس و عضو ناظر قوه مقننه در شورای نظارت بر صداوسیما، در پاسخ به سؤال ایلنا درباره برخی موارد پرحاشیه همچون سانسور لوگوی فوتبالی یا موضوع مربوط به آیتم پرحاشیه «کلاه قرمزی» درباره اقوام ایرانی گفت: «همه این موارد جزو تذکرها بوده و اتفاقاً به جز این چند نمونه، موارد متعدد دیگری نیز از سوی شورای نظارت مورد تذکر قرار گرفته است.» او تعداد تذکرات این شورا را در نوروز امسال، 18 مورد بیان کرد.

 

 

روزنامه خراسان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه