تاریخ انتشار : جمعه, 30 تیر 1396 20:36. ع. «تونی کوشنر» نویسنده برنده جایزه «پولیتزر»، نمایشنامه‌ای با موضوع «دونالد ترامپ» می‌نویسد. به گزارش ایسنا، «هافینگتون پست» نوشت: «تونی کوشنر» که اعتقاد دارد «دونالد ترامپ» به شدت از لحاظ روانی بیمار است، قصد دارد رئیس‌جمهور آمریکا را سوژه نمایشنامه‌ جدید خود کند. «تونی کوشنر» که نمایشنامه طولانی «فرشتگان در آمریکا» را درباره شیوع ایدز در دوران ریاست‌جمهوری «رونالد ریگان» نوشت و به خاطر این اثر جایزه مهم «پولیتزر» را از آن خود کرد، این‌بار درباره «تر ...

نویسنده برنده «پولیتزر» ترامپ را سوژه کرد

تاریخ انتشار : جمعه, 30 تیر 1396 20:36


 اخبارفرهنگی,خبرهای فرهنگی ,تونی کوشنر

ع

«تونی کوشنر» نویسنده برنده جایزه «پولیتزر»، نمایشنامه‌ای با موضوع «دونالد ترامپ» می‌نویسد.

 به گزارش ایسنا، «هافینگتون پست» نوشت: «تونی کوشنر» که اعتقاد دارد «دونالد ترامپ» به شدت از لحاظ روانی بیمار است، قصد دارد رئیس‌جمهور آمریکا را سوژه نمایشنامه‌ جدید خود کند.

 

«تونی کوشنر» که نمایشنامه طولانی «فرشتگان در آمریکا» را درباره شیوع ایدز در دوران ریاست‌جمهوری «رونالد ریگان» نوشت و به خاطر این اثر جایزه مهم «پولیتزر» را از آن خود کرد، این‌بار درباره «ترامپ» قلم می‌زند.

 

«کوشنر» یکی از نویسندگان فیلم نامزد اسکار «مونیخ» است و نویسندگی فیلمنامه فیلم اسکاری «لینکلن» را بر عهده داشته است.

 

او در گفت‌وگو با «دیلی بیست» توضیح داده که مراحل ابتدایی کار بر روی اثری نمایشی‌اش را می‌گذراند. این نمایشنامه درباره «یک کابوس» که همان راه پیدا کردن «ترامپ» به کاخ سفید است، نوشته می‌شود.

 

«کوشنر» در این‌باره گفت: این اثر درباره مردی است که تنها شش ماه است به کاخ سفید رفته. مسلما او مثل احمق‌ها رفتار می‌کند و من و هر کس دیگری می‌توانیم به این درک برسیم که چه اتفاقاتی در حال وقوع است.

 

نمایشنامه جدید «کوشنر» درباره یک سال پیش از رئیس‌جمهور شدن «ترامپ» و چند ماه اول ورود او به کاخ سفید است.

 

این نویسنده آمریکایی درباره رئیس‌جمهور کشورش گفت: او آدمی است که من به عنوان یک نویسنده از او حذر می‌کنم، چون فکر می‌کنم او در مرز روانپریشی قرار دارد. به نظر من قطعا تناقض خیلی خوب در نمایشنامه می‌نشیند، اما او واقعا آدم خسته‌کننده‌ای است. وضعیت ترسناک است چون تمام قدرت به دست اوست، بدون این‌که قابلیت‌های ذهنی لازم را داشته باشد. به نظر من او شدیدا از لحاظ روانی بیمار است و این واقعیت که او در کاخ سفید است، خیلی ترسناک است. او دقیقا از آن دسته آدم‌هایی است که دوست نداری در میهمانی گیرش بیفتی.

 

این نمایشنامه و فیلمنامه‌نویس ۶۱ ساله در ادامه درباره بی‌جا نبودن مقایسه «ترامپ» و «هیتلر» گفت: نمی‌شود ترسناک بودن «ترامپ» را نادیده گرفت. «ریگان» هم منزجرکننده بود، اما نه تا این حد پَست.

 

نگارش نمایشنامه جدید «کوشنر» تا قبل از دوره اول ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» به پایان نمی‌رسد. پیش از او نویسندگان دیگری همچون «هوارد یاکوبسن» و «نوامی کلین» هم اعلام کرده‌اند که آثاری را درباره رئیس‌جمهور حال حاضر آمریکا می‌نویسند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه