تاریخ انتشار : شنبه, 01 اسفند 1394 12:17. هارپر لی نویسنده آمریکایی برنده جایزه پولیتزر در 89 سالگی از دنیا رفت. به گزارش خبرآنلاین، مشهورترین اثر هارپر لی با عنوان «کشتن مرغ مقلد» که یکی از قله‌های ادبیات آمریکا محسوب می‌شود، داستان وکیل سفید‌پوستی است که از یک متهم سیاه‌پوست در عمق جنوب ایالات متحده آمریکا دفاع می‌کند. کشتن مرغ مقلد در سال ۱۹۶۰ منتشر و برنده جایزه ادبی پولیتزر شد. بیش از 40 میلیون نسخه از این کتاب به 55 زبان مختلف در سراسر جهان به فروش رسیده است. ادامه این کتاب با عنوان ...

هارپر لی نویسنده سرشناس آمریکایی درگذشت

تاریخ انتشار : شنبه, 01 اسفند 1394 12:17


اخبار فرهنگی,اخبار هنرمندان,هارپر لی

هارپر لی نویسنده آمریکایی برنده جایزه پولیتزر در 89 سالگی از دنیا رفت.

به گزارش خبرآنلاین، مشهورترین اثر هارپر لی با عنوان «کشتن مرغ مقلد» که یکی از قله‌های ادبیات آمریکا محسوب می‌شود، داستان وکیل سفید‌پوستی است که از یک متهم سیاه‌پوست در عمق جنوب ایالات متحده آمریکا دفاع می‌کند.

کشتن مرغ مقلد در سال ۱۹۶۰ منتشر و برنده جایزه ادبی پولیتزر شد. بیش از 40 میلیون نسخه از این کتاب به 55 زبان مختلف در سراسر جهان به فروش رسیده است. ادامه این کتاب با عنوان «برو و دیده‌بانی بگمار» در سال 2015 به بازار کتاب آمد.

رابرت مولیگان دو سال پس از انتشار «کشتن مرغ مقلد» با اقتباس از آن فیلمی با بازی گریگوری پک و مری بدهام ساخت که برنده سه جایزه اسکار شد.

این نویسنده سال 1926 در مونروویل آلاباما به دنیا آمد. او چهارمین فرزند وکیلی به نام آماسا کلمن لی بود. او انسانی معمولا گوشه‌گیر و مورد احترام اهالی شهرش بود.

لی از آن دسته نویسندگانی بود که علیرغم شهرت بسیار زیاد به ندرت مصاحبه می‌کرد.

اخبار فرهنگی - بی بی سی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه