پیام استاندار یزد به مناسبت تشییع و تدفین هشت شهید گمنام دفاع مقدس

ـ گروه میراث فرهنگی ـ استاندار یزد با صدور پیامی از مردم یزد دعوت کرد تا در روز سه شنبه 2 دی ماه ساعت 9 صبح در مراسم تشییع و تدفین هشت شهید گمنام که از صحن قدس امامزاده جعفر (ع) تا ضلع شرقی مجموعه امیرچخماق برگزار می شود حضور یابند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد مراسم تشییع و تدفین این شهدا، از صحن قدس امامزاده جعفر (ع) تا ضلع شرقی مجموعه امیر چخماق برگزار می شود و ضلع شرقی مجموعه امیر چخماق، به نام باب الشهدای حسینیه ی امیر چخماق نام‌گذاری می‌شود.

متن پیام سید محمد میر محمدی، استاندار یزد بدین شرح می باشد:

با صبا در چمن لاله سحر می‌گفتم/ که شهیدان که‌اند این‌همه خونین کفنان (حافظ)

دیگر بار فضای دارالعلم و دارالعباده دیارمان از بوی بهار وصل و طراوت یقین سرشار میگردد و حدیث عشق و شیدائی در آن طنین انداز خواهد شد و گلدسته‌ها و مأذنه‌ها از اذان رشادت و شهادت لبریز می‌گردند، زمین آسمانی و آغاز زمستان کویرمان رنگ و بوی بهار عشق خواهد گرفت، دیگر بار میزبان هشت شهید گمنامیم.

پرندگان مهاجری که روزی با پروازهای سرخ به جانان پیوستند و از آنان جز پلاک عشق و بال و پری از پرواز بر جای نیست و ما این گلهای پرپر و نمادهای شرف و افتخار و آئینه‌های عزت و خلوص را در میان خود خواهیم گرفت تا همیشه در قلبمان باشند و مایه خیر و برکت و بیداری در سرزمینمان و اینک وعده ما با شما مردم شهید پرور و مؤمن در روز سه شنبه دوم دیماه ساعت 9 صبح در سالروز شهادت شمس الشموس نور و هدایت، حضرت امام رضا (ع) تا این عزیزان را از صحن قدس امامزاده جعفر (ع) تا ضلع شرقی مجموعه امیرچخماق که با حضور این عزیزان بنام باب الشهدای حسینیه امیرچخماق مزین میگردد، بدرقه کنیم.

بی شک حضور شما مردم شریف و متدین استان یزد پیمان مجدد با شهیدان، امام شهیدان، مقام معظم رهبری و شکوه حضورتان دشمن شکن خواهد بود. انشاء ا...

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه