پیمان معادی، این بار نه چندان موفق!

پیمان معادی، این بار نه چندان موفق!«آخرین شوالیه ها» فیلمی است که این روزها در آمریکا اکران شده و به زودی اکرانش در چند کشور دیگر هم شروع می شود؛ فیلمی که بازیگر ایرانی در آن با مورگان فریمن و کلایو اوون همبازی شده است...

پیمان معادی بعد از همایون ارشادی دومین بازیگر لژیونر ایرانی است که همزمان با فعالیتش در پروژه های سینمایی روز دنیا در ایران هم به کارش ادامه می دهد؛ موفقیتی که مدیون اصغر فرهادی و دو فیلم بین المللی اش، «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» است.

حالا دومین حضور او در فیلمی محصول هالیوود روی پرده سینماهاست. «آخرین شوالیه ها» فیلمی از کازوراکی کایریا، فیلمساز ژاپنی است که کارش را به عنوان یکی از عوامل فنی نورپردازی در سینما از 1999 شروع کرد. کایریا پیش از این دو فیلم اکشن در سال های 2004 و 2009 با حضور بازیگران زاپنی ساخته بود و حالا سومین فیلمش محصول مشترک کره جنوبی و جمهوری چک است با حضور بازیگران هالیوودی که از هفته گذشته در سینماهای آمریا به نمایش درآمده است.

پیمان معادی که از قرار معلوم هنوز در چک است، در صفحه اینستاگرامش عکسی از این فیلم منتشر کرد.

اخبار,اخبارفرهنگی,پیمان معادی


اما نکته ماجرا این است که معادی که در ایران به عنوان بازیگری برای فیلم های سطح بالا از نظر هنری شناخته می شود، در فیلمی بازی کرده که از نظر سینمایی خیلی ضعیف ارزیابی شده است.

این در حالی است که اولین فیلم معادی در هالیوود، «کمپ ایکس ری» مورد توجه منتقدان قرار گرفته بود و به خصوص بازی معادی را در آن درخشان ارزیابی کرده بودند. معادی در فیلم «کمپ ایکس ری» اولین ساخته پیتر ستلر نقش اول مرد بود و کریستن استوارت نقش مقابلش را بازی می کرد که سال قبل ترش به عنوان یکی از گرانترین بازیگران زن هالیوود انتخاب شده بود.

فیلم سینمایی «آخرین شوالیه ها» با بازی «مورگان فریمن» که فیلمبرداری آن از سال 2012 میلادی آغاز شده بود، پس از حدود سه سال سرانجام از روز جمعه در آمریکا اکران شد. فیلم اکشن و حماسی «آخرین شوالیه ها» که فیلمبرداری آن از نوامبر سال 2012 میلادی آغاز شده بود، با درجه R در آمریکا به نمایش درآمده است. دلیل قرار گرفتن این فیلم در این درجه، وجود صحنه های خشن عنوان شده است.

احتمالا معادی بیشتر به خاطر موران فریمن و کلایو اوون، بازیگران مطرح هالیوود پیشنهاد بازی را پذیرفته وگرنه خود فیلم اثر بسیار ضعیفی است که منتقدان در سایت متاکریتیک به آن امتیاز 27 از 100 داده اند.

اخبار,اخبارفرهنگی,پیمان معادی

در سایت روتن توماتو امتیاز 3.4 از 10 شده است و منتقدان این سایت نوشته اند: «فیلم درست به اندازه اسم بی مزه اش فاقد قدرت تخیل است. شوالیه های این فیلم همان لباس های شمشیرزنی قدیمی را پوشیده اند بی آنکه چیزی به آن نقش ها یا ژانر اضافه کنند.»

«آخرین شوالیه ها» داستان رهبر و ریش سفید یک روستایی به نام باروتوک (با بازی مورگان فریمن) است که رشوه مشاور پادشاه را نمی پذیرد و به همین خاطر به مجازات مرگ محکوم می شود و به همین خاطر شوالیه های باقی مانده در این روستا درصدد انتقام از پادشاه برمی آیند.
در این فیلم «پیمان معادی» نقش پادشاه خونخوار و ستمگر را بازی می کند و «شهره آغداشلو» هم در نقش زنی به نام ماریا در فیلم حضور دارد. «کلایو اوون» نیز در این فیلم نقش شوالیه ای شجاع را به عهده دارد.

در حقیقت معادی یکی از نقش های فرعی را برعهده دارد و کلایو اوون و مورگان فریمن نقش های اصلی را بازی کرده اند. پیمان معادی که چند سالی در آمریکا زندگی کرده، به زبان انگلیسی کاملا مسلط است و یکی از فاکتورهایی که می تواند باعث موفقیتش در هالیوود شود علاوه بر توانایی های بازیگری اش و اشتیاقی که همچنان به یاد گرفتن دارد، همین دانستن زبان بین المللی است.
از دیگر لژیونر سینمای ایران، همایون ارشادی هم سال گذشته فیلم «مرد تحت تعقیب» ساخته آنتونی کوربین را دیدیم که فیلیپ سیمور هافمن، بازیگر بزرگ فقید سینما هم آخرین بازی اش را در آن انجام داده بود. ارشادی معمولا در نقش های کوچک و فرعی فیلم های مهم ظاهر می شود.

اخبار,اخبارفرهنگی,پیمان معادی

گزیده ای از نظر منتقدان را درباره آخرین فیلم بین المللی پیمان معادی بخوانید:

 

* منتقد ای.وی کلوب (42 از 100):
برای فیلمی که طرح داستانی اش اینقدر ساده است هیچ لزومی ندارد که مدت زمانی نزدیک به دو ساعت باشد. (فیلم «آخرین شوالیه ها» 115 دقیقه است). در فیلمی که پر است از صحنه های مربوط به اعدام و کشتار، این مدت زمان طولانی یک ظلم حقیقی و تنبیهی غیرعادی برای تماشاگر است.

* فرانک شک (هالیوود ریپورتر - امتیاز 20 از 100):
نه عناصر دراماتیک فیلم و نه فاکتورهای اکشن آن، هیچ کدام متقاعدکننده نیستند. با مدت زمانی نزدیک به دو ساعت که به نظر می رسد هیچ وقت تمام نمی شود.

در حال حاضر کاربران imdb به فیلم امتیاز 6.2 از 10 را داده اند و به نظر می رسد آنها به اندازه منتقدان از فیلم ناراضی نیستند.

 

 

اخبار فرهنگی - هفت صبح

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه