چرا دانشمند۱۰۴ ساله استرالیایی خودکشی کرد؟. تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397 15:51. یک دانشمند استرالیایی ۱۰۴ ساله با تزریق دوز بالای مواد سمی خودکشی کرد. او این خودکشی را به امید قانونی شدن قتل ترحم آمیز (اتانازی) در کشورش انجام داد. (دیوید گودال) دانشمند استرالیایی متولد بریتانیا تصمیم گرفت که برای خودکشی به کشور سوئیس که به (گردشگری خودکشی جهان) شهرت دارد برود. خودکشی کمکی از دهه ی چهل در سوئیس قانونی است. خودکشی با کمک پزشکان یا اتانازی هنوز در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا ...

چرا دانشمند۱۰۴ ساله استرالیایی خودکشی کرد؟

تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 15:51


اخبار,اخبار گوناگون,خودکشی دانشمند104ساله استرالیایی

یک دانشمند استرالیایی ۱۰۴ ساله با تزریق دوز بالای مواد سمی خودکشی کرد. او این خودکشی را به امید قانونی شدن قتل ترحم آمیز (اتانازی) در کشورش انجام داد. (دیوید گودال) دانشمند استرالیایی متولد بریتانیا تصمیم گرفت که برای خودکشی به کشور سوئیس که به (گردشگری خودکشی جهان) شهرت دارد برود. خودکشی کمکی از دهه ی چهل در سوئیس قانونی است.


خودکشی با کمک پزشکان یا اتانازی هنوز در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا ممنوع است اما در عین حال ایالت ویکتوریا اولین ایالت استرالیا است که قانونی را وضع کرده که به بیماران مأیوس از درمان اجازه می دهد تا به زندگی خود پایان دهند. این قانون در ماه نوامبر گذشته تصویب شد و از ژوئن سال ۲۰۱۹ قابل اجرا است.
 

اخبار,اخبار گوناگون,خودکشی دانشمند104ساله استرالیایی


انجمن ( اکزیت اینترنشنال) که به متقاضیان اطلاعات و مشاوره ی خودکشی می دهد گفت که این دانشمند استرالیایی مبتلا به بیماری لاعلاج نبوده اما می خواست که با تزریق دوز بالای باربیتورات خودکشی کند. او روز جمعه در ساعت ده و سی دقیقه به وقت گرینویچ در کلینیک بازل سوئیس خودکشی کرد. گودال برنده ی مدال استرالیایی در گیاه شناسی بود. او به تازگی از وخیم شدن مشکل شنوایی اش گلایه می کرد و چندین بار قصد خودکشی در استرالیا را داشت که نتوانست این کار را انجام دهد بنابراین راهی سوئیس شد. او پیش از مرگ به روزنامه نگاران گ��ت: زندگی من از حدود یک سال پیش خیلی بد شده بود؛ خوشحالم که دارم آن را تمام می کنم.
 

اخبار,اخبار گوناگون,خودکشی دانشمند104ساله استرالیایی


لازم به ذکر است که در تقویم جهانی دهم سپتامبر روز پیشگیری از خودکشی نام گرفته است؛ روزی که کمپین های بین المللی در خیابان ها تجمع می کنند و به افراد در معرض خودکشی برنامه حمایتی ارائه می دهند. اما در این بین براساس قوانین مدنی سوئیس خودکشی در این کشور قانونی است؛ به همین دلیل خیلی از مردم دنیا برای خودکشی راهی سوئیس می شوند.

 


تابناک باتو

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه