یادداشت بیژن کامکار درباره زلزله: آیا کشوری که از ثروت بالایی برخوردار است باید چنین نتیجه‌ای داشته باشد؟. تاریخ انتشار : سه شنبه, 23 آبان 1396 10:37. بیژن کامکار با نگارش یادداشتی در روزنامه ایران همدردی خود را با مردم آسیب دیده از زلزله غرب ایران بیان کرد. خواننده و نوازنده پیشکسوت دف در این یادداشت نوشته است:. نخستین بار نیست که این اتفاق هولناک مملکت‌مان را به عزا می‌نشاند و خانواده‌های محروم‌تر را به خاک و خون می‌کشاند؛ تازه یادمان می‌افتد که خانه هایشان استقامت نداشته، آیا کشوری که از ...

یادداشت بیژن کامکار درباره زلزله: آیا کشوری که از ثروت بالایی برخوردار است باید چنین نتیجه‌ای داشته باشد؟

تاریخ انتشار : سه شنبه, 23 آبان 1396 10:37


 اخبار فرهنگی ,خبرهای فرهنگی , بیژن کامکار

بیژن کامکار با نگارش یادداشتی در روزنامه ایران همدردی خود را با مردم آسیب دیده از زلزله غرب ایران بیان کرد. 

خواننده و نوازنده پیشکسوت دف در این یادداشت نوشته است:

 نخستین بار نیست که این اتفاق هولناک مملکت‌مان را به عزا می‌نشاند و خانواده‌های محروم‌تر را به خاک و خون می‌کشاند؛ تازه یادمان می‌افتد که خانه هایشان استقامت نداشته، آیا کشوری که از ثروت بالایی برخوردار است باید چنین نتیجه‌ای داشته باشد!

 

می‌گویند زلزله را نمی‌شود پیش‌بینی کرد، چرا می‌شود مگر زلزله‌های سهمگین ژاپن و کالیفرنیا حل نشد! پیش‌بینی یعنی همین، تا کی باید مسئولان به این مهم توجه نکنند! از زلزله بویین زهرا تا زلزله بم چه کرده‌ایم فقط عزای عمومی اعلام کردیم.

 

مگر در تهران شهرداری مجوز به ساختمان‌های سر به فلک کشیده در کوچه‌ها و خیابان‌های تنگ نمی دهد آیا این پیش‌بینی نیست! چرا قانونی نمی‌گذارند تا کسانی که این گونه عمل می‌کنند جریمه و بازداشت شوند! چرا جاده‌های غیر استاندارد اصلاح نمی‌شود! مگر کشور ایران فقیر است، چرا به این معضلات توجه نمی‌گردد! چرا ساختمان‌ها را ضد زلزله نمی‌سازند! حالا که هیچ کدام از این مشکلات تاکنون حل نشده باید برای جانباختگان این حوادث چون عمدی است بی‌واسطه و با واسطه بیمه و دیه پرداخت شود، شاید این کار باعث گردد تا بیشتر فکر کنند و مردم شریف و نجیب ایران را جدی‌تر بگیرند و به حال خود رها نکنند. تازه هر وقت مشکلی هم پیش می‌آید باز خود مردم به داد هم می‌رسند.

 

با تمام وجودم غمگینم و به نازنینانی که امروز در کنار خانواده‌شان نیستند و زیر آوار آرمیده‌اند فکر می‌کنم، ایران عزیزم تا کی باید با این مصیبت‌ها بار اندوه به دوش بکشد! به همزبانانم، به هموطنانم و به ایرانم تسلیت می‌گویم.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه