- هنگام که گریه می دهد ساز - منتشر می شود

- گروه فرهنگ و هنر- آلبوم «هنگام که گریه می دهد ساز » به آهنگسازی «حسام اینانلو» هفته آخر دی ماه توسط «نشر پردیس موسیقی معاصر» منتشر می شود و به بازار می آید.


به گزارش CHN، آلبوم «هنگام که گریه می‌دهد ساز» به آهنگسازی حسام اینانلو و خوانندگی مجتبی عسگری، هفته آخر دی ماه سال جاری، از سوی نشر پردیس موسیقی معاصر در چهارچوب یک آلبوم صوتی منتشرخواهد شد.


این آلبوم مجموعه‌ای ست شامل 8 قطعه که در غالب گروه نوازی موسیقی ایرانی به آهنگسازی حسام اینانلو ، آواز مجتبی عسگری و نوازندگی تعدادی از هنرمندان ممتاز جوان در حوزه موسیقی ایرانی آهنگسازی ، تنظیم و به اجرا در آمده است. این مجموعه بر سروده‌هایی از نیما یوشیج، شفیعی کدکنی، هوشنگ ابتهاج و سیاوش کسرایی، در دستگاه همایون و در آواز دشتی نواخته و خوانده شده است.


اینانلو در این اثر، شاخص های فکری و ایده‌های خاص خود را چه به لحاظ ریتم و چه به جهت تلفیق موسیقی در حوزه ی موسیقی کلاسیک ایرانی پیش برده و به اجرا درآورده است. آهنگساز تلاش کرده‌ است که با توجه ویژگی‌های ادوار و ایقاع‌ های مبتنی بر ریتم که در موسیقی‌های قدمایی همچون موسیقی عبدالقادر مراغی وجود داشته، دریافت‌های خود را با الهام از آن فضا اما در مسیر و روند موسیقی دستگاهی و کلاسیک امروزی که در واقع ازدوره ی قاجار روایت شده ، ارائه نماید. انتخاب مجتبی عسگری بعنوان خواننده این آلبوم مبتنی بر پیچیدگی‌های ریتیمیک و ایقاع‌های خاص و دشوار در آن بوده است موضوعی که این هنرمند در این اثر نیز به خوبی و شایستگی از عهده ی آن بر آمده است.


نشر پردیس موسیقی معاصر ، در جهت حمایت از هنرمندان جوان و شاخص و همچنین حراست از موسیقی کلاسیک ایرانی و دیگر سبکهای غیر تجاری موسیقی ، اقدام به تهیه این اثر نموده است و در آینده نزدیک نیز آثار دیگری از سایر هنرمندان منتشر خواهد ساخت

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه